MULTIFOKÁLNÍ
PROGESIVNÍ
SKLA

Místo brýlí na dálku, na pracovní vzdálenost a na čtení můžete mít jen jedny univerzální brýle na všechny vzdálenosti.
Ušetříte za obruby a nemusíte stále hledat ty správné brýle.

Čas je neúprosný a příroda si nedá poručit. A tak kolem čtyřicítky přichází doba, kdy už třeba nepřečteme malou cenovku na zboží v obchodě nebo kdy nám dělá potíže číst, aniž bychom nemuseli natahovat ruce s knížkou nebo s novinami. To je čas pro první brýle na čtení. A pro někoho, kdo už nosí například brýle na dálku, třeba i čas na multifokální, tedy víceohnisková skla na různé vzdálenosti.

Co jsou to multifokály?

Multifokály je obecné označení pro víceohnisková brýlová skla. Tedy taková, se kterými vidíte ostře na dálku, na blízko na čtení nebo na ruční práce, ale třeba i na pracovní vzdálenost, například na počítač, na pracovní stůl a podobně. Starší typy takových skel měly viditelný předěl, většinou zatavený půlměsíček, který byl na blízko ve sklech dobře vidět. A když vám v optice nabídnou multifokální skla, znamená to totéž, ale s tím rozdílem, že je dnes od běžných skel vůbec nepoznáte. Předěl mezi jednotlivými zónami na blízko nebo na dálku není vůbec vidět.

Brýle na čtení nebo multifokály?

Když nastane doba pro brýle na čtení, není třeba zoufat. I brýle na čtení můžete nosit s grácií a elegancí. Kdo už je na brýle zvyklý, může se už jen sám rozhodnout, jestli dá přednost střídání brýlí na čtení a na dálku nebo jestli je mu příjemnější mít jedny brýle multifokální. S těmi uvidí ostře na všechny vzdálenosti, aniž by musel brýle střídat.

Potřebujete dál poradit?
Kontaktujte odborníky, optiky a optometristy v optikách Axis Optik. Rádi vám poradí nebo provedou kontrolní přeměření a přizpůsobení brýlí, které spolu vyberete. 

POTŘEBUJI PORADIT

Mobirise

JSME CERTIFIKOVANÝ PRODEJCE RAY-BAN

Axis Optik s.r.o.

Kontakt

Kostelní 168
344 01 Domažlice
domazlice@axis-optik.cz

777 999 906

Free AI Website Creator