DIOPTRICKÁ SKLA
V NAŠÍ NABÍDCE

Silnými a těžkými brýlemi už se trápit nemusíte. Naši zkušení optici Vám dobře poradí. S jejich pomocí si vyberete nejvhodnější jednoohniskové, bifokální, progresivní nebo cylindrické brýlové čočky podle typu Vaší zrakové vady.

MULTIFOKÁLNÍ
PROGESIVNÍ SKLA

Místo brýlí na dálku, na pracovní vzdálenost a na čtení můžete mít jen jedny univerzální brýle na všechny vzdálenosti.
Ušetříte za obruby a nemusíte stále hledat ty správné brýle.

Čas je neúprosný a příroda si nedá poručit. A tak kolem čtyřicítky přichází doba, kdy už třeba nepřečteme malou cenovku na zboží v obchodě nebo kdy nám dělá potíže číst, aniž bychom nemuseli natahovat ruce s knížkou nebo s novinami. To je čas pro první brýle na čtení. A pro někoho, kdo už nosí například brýle na dálku, třeba i čas na multifokální, tedy víceohnisková skla na různé vzdálenosti.

Co jsou to multifokály?

Multifokály je obecné označení pro víceohnisková brýlová skla. Tedy taková, se kterými vidíte ostře na dálku, na blízko na čtení nebo na ruční práce, ale třeba i na pracovní vzdálenost, například na počítač, na pracovní stůl a podobně. Starší typy takových skel měly viditelný předěl, většinou zatavený půlměsíček, který byl na blízko ve sklech dobře vidět. A když vám v optice nabídnou multifokální skla, znamená to totéž, ale s tím rozdílem, že je dnes od běžných skel vůbec nepoznáte. Předěl mezi jednotlivými zónami na blízko nebo na dálku není vůbec vidět.

Brýle na čtení nebo multifokály?

Když nastane doba pro brýle na čtení, není třeba zoufat. I brýle na čtení můžete nosit s grácií a elegancí. Kdo už je na brýle zvyklý, může se už jen sám rozhodnout, jestli dá přednost střídání brýlí na čtení a na dálku nebo jestli je mu příjemnější mít jedny brýle multifokální. S těmi uvidí ostře na všechny vzdálenosti, aniž by musel brýle střídat.

SKLA PROTI
MODRÉMU ZÁŘENÍ

Modré světlo z obrazovek škodí – pomůžou speciální brýle s BlueControl

Ráno na telefonu zkontrolujete, co se děje na Instagramu, přes den neodtrhnete v práci oči od počítače, večer kouknete v posteli na film na tabletu. A nespí se vám dobře, bolí vás oči, hlava. Možná, že potřebujete dioptrie. A pokud ne, nejspíš je na vině modré světlo. Ochrání vás před ním brýle proti modrému světlu. A to i bez dioptrií.

Proč modré světlo škodí zdraví?

Modré světlo je jedna ze složek světla, která tvoří část světelného spektra. Vyzařují je především LED světla a obrazovky počítačů, tabletů a telefonů.

SKLA PRO ŘIDIČE
EnRoute

Jednoohniskové a progresivní čočky EnRoute pro řidiče dokáží nabídnout potřebné pohodlí a jistotu. Progresivní čočky EnRoute obsahují technologie iD FreeForm Design pro širší zorné pole a rychlé střídání vzdáleností, a Balanced View Control pro stabilní vnímání obrazu v dynamických situacích při řízení.

SAMOZABARVOVACÍ
SKLA

Samozabarvovací čočky Sensity mění barvu podle světla: venku se zatmavují jako sluneční brýle. Uvnitř se opět zesvětlí a jsou výjimečně ostré. Takže ať váš den vypadá jakkoli, řešení máte vždy při ruce. 

SENSITY

MATERIÁLY
BRÝLOVÝCH SKEL

Dnešní používané čočky se zpravidla vyrábějí nikoli ze skla, ale z jedinečných plastových směsí. Plastové čočky nabízí větší komfort nošení čoček z důvodu jejich nižší hmotnosti.

Jednotlivé materiály mají různý refrakční index. Čím vyšší je index, tím tenčí a lehčí čočky jsou. Touto cestou lze snížit optické zkreslení, a to zejména u vysokých dioptrií. 

SKLO
index lomu 1,5 – 1,9
Výhody: odolné proti poškrábání
Nevýhody: těžší, křehčí jak plastové čočky

PLAST
index lomu 1,5 – 1,74
Výhody: lehké na nošení
Nevýhody: je nutná povrhová úprava proti poškrábání.
Jde o nejpoužívanější materiál.

TRIVEX
index lomu 1,53
Výhody: téměř nerozbitné, lehké
Nevýhody: cenově náročnější
Vhodné pro děti, sport a do pracovních brýlí.

POLYKARBONÁT
index lomu 1,59
Výhody: pružnější než běžná plastová čočka
Nevýhody: méně odolný proti poškrábání

POLARIZAČNÍ
SLUNEČNÍ SKLA

Silnými a těžkými brýlemi už se trápit nemusíte. Naši zkušení optici Vám dobře poradí. S jejich pomocí si vyberete nejvhodnější jednoohniskové, bifokální, progresivní nebo cylindrické brýlové čočky podle typu Vaší zrakové vady.

PROČ POUŽÍVAT POLARIZAČNÍ BRÝLE?

Polarizační brýle zvyšují vaše bezpečí na silnici i při sportu a běžných aktivitách ve městě i na pláži.
Poskytují čistý obraz bez nebezpečných odlesků, skvělé vykreslení kontrastů a barev. Předměty na silnici po dešti nebo na sjezdovce uvidíte dříve než s běžnými brýlemi.

Polarizační sluneční skla nabízejí:

Skvělý obraz bez odlesků.
Ostré kontrasty.
Věrnost barev.
Vidění bez únavy.
100 % UV ochranu. 

Nikdy nepoužívejte sluneční brýle pro přímé pozorování slunce!

PROČ POUŽÍVAT POLARIZAČNÍ BRÝLE?

Světlo se šíří všemi směry a poté, co se odrazí od horizontálního povrchu jako je silnice, sníh nebo vodní hladina, se světelné paprsky silně horizontálně polarizují. Vytvářejí ostré nepříjemné světlo, které oslňuje. Pro lidské oko je horizontální světlo zbytečné a nebezpečné.

POLARIZACE
UV OCHRANA

Polarizační sluneční brýle jsou opatřeny čočkami s polarizačním filtrem a velmi účinně filtrují nebezpečné horizontálně polarizované světlo. Polarizační čočky propouští k oku jen užitečné vertikální světlo. Zajišťují komfortní a bezpečné vidění.

UV filtry blokují zdraví nebezpečné UVA, UVB a UVC paprsky.

SLEDUJTE NÁS

Pro aktuální dění v Axis Optik, nové akční nabídky a kolekce brýlí sledujte náš instagram a facebook.